uDoktora.pl

Zdrowie i choroby – dowiedz się wszystkiego

Zalety naturalnych kosmetyków

1. Odpowiedni dla skóry wrażliwej

Osoby, które cierpią na niektóre choroby skóry, prawdopodobnie czują się bardzo ograniczone przy zakupie produktów kosmetycznych.

Właściwości składników stosowanych w kosmetykach naturalnych pozwalają osobom o wrażliwej skórze stosować różne produkty z większym spokojem, że nie będą się źle czuły.

2. Przyczyniają się do poprawy starzenia się skóry

Wiele składników kosmetyków naturalnych zawiera dużą ilość antyoksydantów, które mogą pomóc złagodzić pierwsze oznaki starzenia się skóry lub nadać jej świeższy wygląd.

3, Dostarczają skórze składników odżywczych

Olej kokosowy, czy składniki zawierające witaminę E, to jedne z wielu składników powszechnie stosowanych w tych produktach, dających skórze dodatkowe odżywienie w zdrowy i nieinwazyjny sposób. Czy wiesz, że istnieje różnica między kosmetykami naturalnymi  o organicznymi? Poznaj te różnice: https://topbeauty.pl/kosmetyki-naturalne-vs-kosmetyki-organiczne

4 Wykazują długotrwałą skuteczność

Naturalne produkty kosmetyczne nie obiecują wątpliwych magicznych i szybkich rezultatów, a wręcz przeciwnie twierdzą, że poprawiają pewne cechy skóry, biorąc pod uwagę jej własne potrzeby i wykorzystując nieodłączne właściwości roślinnych składników.

5. Związki zawarte w naturalnych kosmetykach są podobne do związków występujących w naszej skórze

Związki zastosowanych składników są bardzo podobne do kwasów tłuszczowych i składników odżywczych, które nasz własny organizm naturalnie produkuje i potrzebuje. Dzięki temu komórki rozpoznają je i wchłaniają w sposób naturalny, co pozwala im odżywiać, naprawiać, nawilżać i regenerować naszą skórę. Dlatego stosując tego typu produkty, pokrywamy potrzeby naszej skóry właściwej w sposób mniej agresywny i bardziej zgodny z wymaganiami naszego organizmu.

6. Bardziej efektywne wchłanianie i dotlenienie skóry

Dzięki przyswojeniu składników przez nasz organizm, cera ma większe wchłanianie i dotlenienie, co przekłada się na czystszą i jaśniejszą skórę. Ponadto naturalne składniki nie naruszają naturalnego pH każdego człowieka.

7. Mniejsze narażenie na działanie toksycznych składników:

Kosmetyki naturalne składają się zazwyczaj w 90% do 95% ze składników pochodzenia naturalnego. Tradycyjne produkty mają większe stężenie składników, które mogą być niezwykle szkodliwe, nie wynika to z procentowego udziału poszczególnych formuł, ale jest wynikiem kumulacji, która powstaje w naszym organizmie w wyniku codziennego stosowania. Dlatego, jeśli używamy produktów naturalnych, to kumulacja tych substancji będzie minimalna lub żadna, w zależności od tego, jak są one sformułowane.