uDoktora.pl

Zdrowie i choroby – dowiedz się wszystkiego

Co powinien zawierać dobry krem na cienie pod oczami?

Kremy na cienie pod oczami to dobre rozwiązanie, aby zminimalizować ciemne plamy pod oczami i poprawić teksturę i integralność skóry, zwłaszcza jeśli zawierają w swoim składzie składniki takie jak witamina C lub kwas hialuronowy. Najlepsze kremy do leczenia cieni pod oczami powinny zawierać niektóre z następujących składników:

1. Kofeina

Kofeina jest składnikiem aktywującym krążenie krwi, dzięki działaniu obkurczającemu naczynia krwionośne, zwiększa dotlenienie skóry i rozjaśnia ciemne plamy pod oczami.

2. Retinol

Retinol to rozjaśniający składnik aktywny, który wyrównuje koloryt skóry. Ma również zdolność do stymulowania odnowy komórek i syntezy kolagenu, wzmacniając skórę w tym rejonie.

3. Niacynamid

Niacynamid lub witamina B3 ma działanie rozjaśniające skórę, co pomaga zmniejszyć ciemną pigmentację cieni pod oczami i stymuluje produkcję kolagenu.

4. Witamina C

Witamina C jest szeroko stosowana do rozjaśniania przebarwień skóry, ponieważ zmniejsza produkcję melaniny, wyrównując ciemny odcień skóry w przypadku cieni pod oczami. Przyczynia się również do produkcji kolagenu i elastyny, nadając skórze większą gęstość i jędrność, zmniejszając opuchliznę i cienie pod oczami.

5. Kwas hialuronowy

Kremy z kwasem hialuronowym nawilżają, ujędrniają i rozjaśniają skórę oraz zwiększają dotlenienie w okolicach pod oczami. Chcesz poznać więcej zastosowań kwasu hialuronowego? Artykuł na ten temat stworzyła redakcja infopulawy.pl

6. Cząstki maskujące

Kremy na cienie pod oczami mogą zawierać składniki odbijające i rozpraszające światło, takie jak mika, która zapewnia świetlistość i blask oraz dwutlenek tytanu, który pomaga ukryć niedoskonałości i rozświetla skórę, maskując ciemny ton cieni pod oczami.

7. Hydrochinon

Hydrochinon to substancja, która ma intensywne działanie na skórę i jest szeroko stosowana w leczeniu plam i zaburzeń pigmentacji, takich jak np. cienie pod oczami, a nawet melasma.

Bardzo ważne jest, aby zachować ostrożność przy stosowaniu hydrochinonu, ponieważ może on powodować podrażnienia skóry.

8. Kwas kojowy

Kwas kojowy to substancja, która działa poprzez hamowanie enzymu tyrozynazy, który zmniejsza produkcję melaniny, odpowiedzialnej za pigmentację skóry.